Uzdrowiciel w każdym domu
   Home      Olejki
             Analiza stanu
               organizmu

 
        Super spreje
 
 

 
             Kupuj taniej
 

  
                        
               NOWOŚCI
 

 

Czym są olejki eteryczne?

Olejek eteryczny CPTG może być nawet 70 razy silniejszy i skuteczniejszy od wysuszonego zioła.

 

 

 

 

  • Olejek eteryczny to ciekła, lotna substancja zapachowa wydobyta z określonej części rośliny (liście, ziarna, kora, łodyga, korzeń, kwiat, skórka owocu, żywica itp.).
  • Składa się z bardzo złożonych organicznych związków chemicznych.
  • Pierwszą dostrzegalną cechą olejków eterycznych jest ich silny zapach. To jednak tylko jedna z ich zalet.
  • Olejki eteryczne od tysięcy lat używane są do celów leczniczych.
  • Olejki oznaczone CPTG® (Ang. „Certified Pure Therapeutic Grade”, Pol. „Atestowana Czysta Jakość Terapeutyczna”) są jedną z najbardziej skutecznych form naturalnej medycyny.

Odpowiednio wydobyte z uprawianych w zupełnie naturalnych warunkach i zachowane w całkowitej czystości (bez wypełniaczy, itp.) olejki eteryczne w większości przypadków stanowią nieporównywalnie lepszą alternatywę dla produktów farmaceutycznych.

„Olejki eteryczne” w języku angielskim to „essential oils”, co nawiązuje m.in. do esencji, czyli najbardziej wartościowego składnika rośliny. Słowo essential oznacza także ekstrakt, wyciąg, oraz lek.

Oto niektóre z powodów:

(1) działają szybciej i skuteczniej (np. olejek eteryczny mięty pieprzowej zaczyna obniżać gorączkę u dziecka już po 5 minutach, podczas gdy działanie wielu lekarstw na gorączkę rozpoczyna się po min. 30 minutach);

(2) nie powodują długotrwałych i niebezpiecznych efektów ubocznych (w przeciwieństwie do niektórych leków farmaceutycznych główną misją olejków nie jest tymczasowa redukcja bólu jednocześnie nieodwracalnie rujnując narządy organizmu, mogą jednak np. spowodować podrażnienie skóry, jeśli nie są odpowiednio użyte, lub w rzadkich przypadkach wywołać reakcję alergiczną);

(3) nie uzależniają.

Tak jak Trabant różni się od Mercedesa, a jeszcze bardziej od Ferrari, tak samo substancje nazywane „olejkami eterycznymi” znacznie różnią się od siebie pod względem jakości.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Powrót