Uzdrowiciel w każdym domu
   Home      Stosowanie
             Analiza stanu
               organizmu

 
        Super spreje
 
 

 
             Kupuj taniej
 

  
                        
               NOWOŚCI
 

 

Jak Stosować Olejki Eteryczne

Olejki CPTG® najczęściej stosowane są na trzy sposoby: AromatycznieNa skóręWewnętrznie.

Aromatycznie (Inhalacja, Aromaterapia)

Lotne (eteryczne) składniki olejku przedostają się przez układ oddechowy do krwiobiegu, a następnie doprowadzane są do mózgu, oraz innych narządów organizmu.

Oto kilka metod aromaterapii:

Wdychanie odpowiednich terapeutycznych olejków eterycznych może mieć bardzo pozytywny efekt na pamięć, układ hormonalny, oraz emocje.

 • Dyfuzor: Rozpylenie olejku po pomieszczeniu za pomocą odpowiedniego dyfuzora jest bardzo efektywną metodą aromaterapii.
 • Dłonie: Nałóż jedną lub dwie krople olejku na dłoń, rozprowadź przez krótką chwilę po obu dłoniach a następnie zasłoń twarz i przez kilka minut wolno wdychaj.
 • Chusteczka do nosa: nałóż jedną do trzech kropel na chusteczkę, ręcznik, lub poduszkę, przyłóż do twarzy i wdychaj przez kilka minut.
 • Poduszka: przed snem umieść jedną lub dwie krople olejku na poduszce (osoby cierpiące na bezsenność często stosują olejek lawendy).
 • Pojemnik z ciepłą wodą: Umieść jedną do trzech kropli olejku w gorącej wodzie i wdychaj. Pojemnik z wodą zostaw na noc w sypialni.
 • Wentylacja: Nałóż kroplę olejku na wacik, po czym umieść go w wylocie wentylatora w pokoju lub samochodzie (w samochodzie stosuj olejki dodające energii, a nie relaksujące).

Na skórę (miejscowo)

Po nałożeniu olejku na skórę, jego małej wielkości cząsteczki szybko przedostają się do krwiobiegu i już po 30 sekundach rozprowadzone są po całym organizmie.

Oto najczęstsze zastosowania miejscowe:

Ponieważ działanie olejków eterycznych jest bardzo silne, w niektórych przypadkach mogą one drażnić skórę. Dlatego przed nałożeniem na skórę powinno się olejek rozcieńczyć z olejem roślinnym (1 do 6 kropel oleju roślinnego na 1 kroplę olejku eterycznego). Najlepsze rezultaty daje olej kokosowy frakcjonowany. Można także użyć oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego.

 • Nałóż jedną do trzech kropel na miejsce występowania problemu i delikatnie wcieraj w skórę przez min. pół minuty.
 • Podeszwy stóp: Pory na skórze podeszew są stosunkowo duże. Dlatego małe cząsteczki olejków eterycznych są przez nie bardzo szybko wchłaniane. Nałóż jedną do kilku kropel na podeszwy stóp i przez kilka minut wcieraj w skórę po całej powierzchni jednocześnie utrzymując ciepło (można też stopy umieścić pod rozgrzanym mokrym ręcznikiem).
 • Dłonie: Umieść jedną do trzech kropel na dłoni i przez kilka minut pocieraj obie dłonie rozprowadzając olejek po ich powierzchni.
 • Małżowiny uszne: Rozprowadzić jedną do do trzech kropel po powierzchni małżowin usznych. UWAGA: Nie wlewać olejku do wnętrza ucha!
 • Okolice karku: Rozprowadzić kilka kropel i przez min. 30 sekund wcierać w kark, oraz okolice kości za uszami.
 • Masaż: Rozcieńczony olejek eteryczny rozprowadzić po ramionach, karku, okolicach kręgosłupa, lub innych miejscach przed przystąpieniem do masażu. Dla lepszego efektu, nałożyć olejek na stopy i masować.
 •  

Wewnętrznie (doustnie)

Uwaga! Tylko olejki z symbolem normy „CPTG-Certified Pure Therapeutic Grade” (ACKT-Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna) posiadające oznakowanie „For dietary use” („do użytku wewnętrznego”) mogą być stosowane doustnie (większość pojedynczych i niektóre mieszanki nadają się do użytku wewnętrznego).

 • Pod język: Niektóre olejki (np. olejek kadzidlany) umieszcza się wewnątrz jamy ustnej (najlepiej kroplę lub dwie pod językiem).
 • Płukanie ust: Nalać wody do ust i umieścić w niej jedną lub dwie krople olejku. Płukać usta przez 1-3 minut, po czym połknąć (po dłuższym płukaniu woda zawiera toksyny, dlatego należy ją wypluć). Jest to część codziennej rutyny wielu użytkowników olejków eterycznych (najczęściej stosowane olejki to cytryna i mieszanka OnGuard)
 • Połykanie z płynami: Do szklanki lub innego szklanego (lub ze stali nierdzewnej) pojemnika (niektóre olejki, takie jak cytryna stosowane do niszczenia toksyn w organizmie rozpuszczają plastik) nalać wody, lub innego napoju (najlepiej nie gorącego), dodać jedną lub więcej kropli olejku.
 • Kapsułki: Do pustej kapsułki organicznej (np. z ryżu) wlej kilka kropel olejku i połknij. W zależności od rodzaju kapsułki, otworzy się ona w odpowiednim miejscu przewodu pokarmowego.

Powrót